Birlik Hakkında  

Gaziantep Yumurta Üreticileri  Birliği (YUM-BİR)

Gaziantep Yumurta Üreticileri Birliği 2015 yılında 16 kurucu üyenin katılımı ile , 5200 sayılı Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu hükümlerine göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının onayı ile kurulmuş, Gaziantep ve bölgenin Yumurta Sektörünün sorunlarına çözüm aramak ve üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla çalışan bir üretici örgütüdür. Birliğimiz, Yumurta Üreticileri Merkez birliğine üye olan 13. Birlik olup üyelerimizin tamamı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına kayıtlı olup, Bakanlığın, belirlediği şartlarda üretim yapmaktadır.

Gaziantep YUM-BİR, bir üretici örgüt olarak, sağlıklı sürülerden sağlık yumurta üretilmesi yönünde çaba sarf eder; üyelerinin rekabet gücünün ve refahının artırılmasını, işletmelerde verimliliğin, yükseltilmesini esas alır.

Gaziantep YUM-BİR yumurtanın besleyici değerini topluma anlatılması ve yumurta tüketiminin artırılması yönünde basın ve sosyal medya aracılığı ile tanıtım faaliyetleri yürütür.

Gaziantep YUM-BİR, yumurta sektörünü Ulusal ve Uluslararası platformlarda temsil eder, sektörde düşünce ve hareket birliği oluşturmayı hedefler.

 

Copyright Gaziantep Yumurtacılar Birliği 2015 | Tüm Hakları Saklıdır